مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، در حرم مطهر شاهچراغ علیه‌السلام با یاد شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) و شهدای امنیت برگزار شد. این جشنواره با قدردانی از برگزیدگان بخش‌های نماهنگ، فیلمنامه، پویانمایی، فیلم ما و برنامه تلویزیونی و با حضور خانواده شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد.

افتتاحیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار‌ در شیراز برگزار شد

به گزارش چادگان از شیراز، آیین افتتاحیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، در آستان مقدس حضرت احمد بن موسی‌الکاظم (ع) شاهچراغ‌ با یاد شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ و شهدای امنیت در این مکان مقدس آغاز‌ شد.

‌در آیین افتتاحیه جشنواره عمار، تقدیر از برگزیدگان بخش‌های نماهنگ، فیلمنامه، پویانمایی، فیلم ما و برنامه تلویزیونی نیز با حضور خانواده شهدای جنایت تروریستی شاهچراغ و مدافعان امنیت برگزار می‌شود.‌

ابتدای این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، سرود جمهوری اسلامی ایران و شعرخوانی کودکان آغاز شد. در این مراسم شاهد حضور جمعیت کثیری از مردم با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران و عکس‌های شهدای حرم و امنیت هستیم.

سهیل اسعد دبیر سیزدهمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار اظهار کرد: امیرالمومنین علی(ع) عبارتی زیبا دارد که حلال بسیاری از مشکلات انسان است؛ این امام بزرگوار می‌فرماید خدا رحمت کند کسی که ببیند از کجا آمده و در کجا هست و به سمت کجا می‌رود؛ نسان هم بایستی همیشه این پرسش را از خود بپرسد.

 دبیر سیزدهمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار ادامه داد: من هم می‌خواهم بگویم که این جشنواره از کجا آمده، در کجا هست و به سمت کجا میخواهد حرکت کند؛ عمار دغدغه بچه‌های انقلابی که پس از فتنه 88 و از سال 89 آغاز شد؛ عمار از یک احساس نیاز و از یک اعتراض و خلأ شروع شد و با 30 اثر برگزار شد.

اسعد با بیان اینکه عمار امروز یک مصداق قرآنی را متجلی کرده و بیانی برای مردم است، گفت: در عمار هم مردم مبین و تبیین کننده هستند و هم مردم از تبیین حقیقت استفاده می‌کنند.

زمانی که دوستان انقلابی پس از فتنه 88 مستندها و فیلم‌هایی را برای بیان حقایق آماده کرده بودند تا حقایق را به مردم بیان کنند متاسفانه ساختار سینمای ایران و رسانه اجازه بیان این حقایق ندادند.

زمانی که ساختار اجازه بیان حقایق را نداد، از آیه دیگری که نسخه عملی برای انسان است، استفاده کردند؛ در واقع شرایطی فراهم کردند که مردم قیام کنند و عدالت را محقق کنند. حرکت مردمی عمار چنین حرکتی بود.

وی به بیان ویژگی‌های جشنواره فیلم عمار پرداخت و گفت: عمار سینمای بدون مرز است که مرزها را حذف کرده است در عمار به همه پاسپورت ورودی دارند و همه می‌توانند بدون هیچ قید و شرطی فعال سینمایی باشند.

دبیر این جشنواره ادامه داد: عمار مانند پزشکی است که منتظر آمدن مریض به مطب نیست بلکه خودش نزد بیمار می‌ود. عمار معادله سینما را عوض کرده است؛ در عمار سینما به سمت ما می‌آید.

وی با بیان اینکه عمار سینمای ساده و آسان است،گفت: لازم نیست امکانات زیادی داشته باشد تا عماری باشید با یک موبایل هم می توانیم فعال سینمایی باشیم و اثر خود را بفرستیم.

زمانی با اشاره به اینکه عمار نهضتی برای سوادآموزی رسانه‌ای است،گفت؛ همان طور که در انقلاب نهضت سوادآموزی داشتیم امروز سواد ملت ها رسانه است و هر کس سواد رسانه‌ای نداشته باشد بیسواد است. لذا کسانی که سواد رسانه ای دارند باید به سمتی حرکت کنند که از افراد کم‌سواد در این عرصه از تجربیات و مهارت‌های آنها استفاده کنند.

وی اظهار کرد: مهمترین نکته قابل توجه این است که مردم در عمار اصالت دارند و مردم در صف اول نشسته‌اند. عمار استمرار خط انبیاست.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید