رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اهمیت ساخت 28 مستند برای 28 شهید یزدی، گفت:‌ پولیتزر برای اولین بار در یزد اکران شد.

اکران»پولیتزر» در یزد /ساخت ۲۸ مستند از ۲۸ شهید یزدی واقعه غرب

به گزارش چادگان در یزد، حجت الاسلام مجتبی صداقت شامگاه دیروز در حاشیه اکران مستند پولیتزر که برای اولین بار رونمایی و اکران شده بود، اظهار کرد‌: مستند “پولیتزر” باتلاش بی وقفه و همدلی تمامی عوامل پشت صحنه، اجرا، تصویر، تهیه، نویسندگی و… پس از پنج سال تحقیق و پژوهش، تولید و همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین(س) اکران شد.

وی در ادامه به مسیرهای پر خطر و سختی‌های عوامل اجرا در هنگام تولید این مستند اشاره کرد و افزود: پولیتزر در شرایط و موقعیت مکانی ناامن و در محدوده‌های پر خطر، توسط عوامل شجاع و صبور ضبط و تهیه شده است.

رئیس سازمان  فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد که مسئولیت تهیه کنندگی این مستند را هم به عهده دارد، در بخش دیگری از سخنانش شهدا را حقانیت انقلاب و اسلام دانست و گفت: خون شهدا و شهادت دردناک ۲۸ شهید یزدی در جبهه غرب نیز سندی محکم برای حقانیت اسلام وانقلاب است.

وی همچنین در ادامه از ساخت ۲۸ مستند ۲۵ دقیقه ای خبر داد و گفت: در تلاشیم با مساعدت، همکاری و حمایت نهاد ها و سازمان های متولی، مستند زندگی نامه ۲۸ شهید یزدی واقعه غرب را به صورت جداگانه تهیه و به تصویر بکشانیم.

حجت الاسلام صداقت خاطرنشان کرد: مستند پولیتزر به نویسندگی و کارگردانی مصطفی ملاحسینی و تهیه کنندگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، خون نامه دردناک ۲۸ شهید نوجوان و جوان یزدی واقعه محرم سال ۶۲ شمسی در جبهه غرب را به‌مدت “۶۷ دقیقه” روایت می کند.

این مستند برای اولین بار در استان یزد با حضور ماداران و خانواده شهدای واقعه غرب، اعضای شورای شهر، شهردار و جمعی از مسئولان استانی اکران شد.

پایان پیام/الف

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید