معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: کشورعزیزمان ایران در زمینه تکنولوژی‌های جدید آموزشی، پیشرفت‌های قابل توجهی کسب کرده و بیش از ۷۰ درصد از این تکنولوژی‌ها بومی شده‌اند.

بیش از ۷۰ درصد تکنولوژی‌های جدید آموزشی کشور، بومی است

به گزارش چادگان از شیراز، ابوالفضل باقری‌فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه در وزارت بهداشت، توسعه کمی و کیفی آموزش و پژوهش مبتنی بر نیاز جامعه پیگیری می‌شود اظهار داشت: علم، آموزش و پژوهش باید در مسیر خلق ثروت، رفاه، اشتغال و کارآفرینی انجام شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه تکنولوژی‌های جدید آموزشی صورت گرفته و بیش از ۷۰ درصد از تکنولوژی‌های نوین آموزشیمان بومی شده است، افزود: تولید مقالات قرارگاه خوبی نیست بلکه گذرگاهی برای حل مشکلات جامعه است و باید از مرحله انجام کار‌های علمی محض عبور و محصولات سلامت‌محور تولید کنیم که پاسخگوی نیاز‌های حوزه سلامت باشد.

این مقام ارشد وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ماموریت و چشم‌انداز دانشگاه‌های مطرح دنیا در زمینه حل مشکلات جامعه است، افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هم باید با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، نیاز‌های خود را در حوزه سلامت رفع کنند.

باقری‌فرد با اشاره به توسعه کار‌های فناورانه نیز افزود: برای رسیدن به خودکفایی در کشور، باید با بهره‌مندی از توانمندی اساتید و دانشجویان پژوهشگر و ارائه تسهیلات لازم در حوزه آموزش و پژوهش و تولید محصولات دانش بنیان سلامت محور تلاش کنیم تا شاهد رشد باشیم.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید