سرویس اطلاع رسانی نقض اطلاعات « Have I Been Pwned » نشت داده های توییتر را به سیستم خود اضافه و شروع به اطلاع رسانی به مشترکین (در صورت یافتن ایمیل آنها در مجموعه داده ها) کرده است.

ترفند| چگونه بفهمیم در هک اخیر تویتتر اطلاعاتمان لو رفته است؟

به گزارش گروه علم و پیشرفت چادگان، هکرها با استفاده از آسیب پذیری که در توییتر وجود دارد بارها آن را هک کرده اند؛ اینبار هم اطلاعات 200 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی برای فروش به قیمت 2 دلار در انجمن هک Breached قرار داده شده است. بسیاری از کاربران توییتر حالا نگران این هستند که اطلاعاتشان آیا جزو این موارد به سرقت رفته هست یا خیر.  سرویس اطلاع رسانی نقض اطلاعات « Have I Been Pwned » نشت داده های توییتر را به سیستم خود اضافه و شروع به اطلاع رسانی به مشترکین (در صورت یافتن ایمیل آنها در مجموعه داده ها) کرده است. برای بررسی اینکه آیا ایمیل شما بخشی از نشت توییتر است، می توانید به(HIBP) Have I Been Pwned مراجعه کرده و با ایمیل یا تلفن خود جستجو کنید. اگر ایمیل شما بخشی از اطلاعات افشا شده باشد؛ سایت HIBP شما را با لیستی از نقض اطلاعات شناسایی شده(از جمله توییتر) مطلع خواهد کرد.  برای اینکار مراحل زیر را طی کنید: سایت « Have I Been Pwned» را باز کنید. آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را که در هنگام ایجاد کردن حساب توییتر وارد کرده بودید در قسمت مشخص شده در سایت نوشته و گزینه pwned? را بزنید. در ادامه این سایت با بررسی شماره تلفن و ایمیل شما می گوید که آیا اطلاعاتتان لو رفته یا خیر.  

    در صورت نقض اطلاعات این سایت توصیه های زیر را برای کاربران پیشنهاد داده است: مرحله 1: با استفاده از سایت  1Passwordاز خود محافظت و رمزهای عبور قوی برای هر وبسایت تولید و ذخیره کنید. مرحله 2: احراز هویت 2 مرحله ای را فعال کنید و کدها را در حساب 1Password خود ذخیره کنید. مرحله 3: در قسمت notify me سایت اطلاعات خود را وارد کنید تا در صورت نقض اطلاعات در آینده به سرعت آگاه شده و  رمز عبور خود را تغییر دهید. اگرچه این نشت داده فقط حاوی آدرس‌های ایمیل است، اما می‌تواند توسط عوامل تهدید برای انجام حملات فیشینگ علیه حساب‌ها به‌ویژه حساب‌های تایید شده، استفاده شود. این نشت همچنین نگرانی مهمی برای حفظ حریم خصوصی است، به خصوص کاربرانی است که به صورت ناشناس توییت می کنند. با این نشت اطلاعات ممکن است بتوان کاربران ناشناس توییتر را شناسایی و هویت واقعی آنها را فاش کرد.   پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید