مدیر گروه جهادی مرد میدان گفت: از آنجایی که تشکیل این گروه با شهادت حاج قاسم سلیمانی مصادف شد نام آن را «مرد میدان» گذاشتیم تا با الگوگیری از ایشان در میدان‌های سخت حاضر شویم و دستگیر نیازمندان باشیم.

جان‌فدا| دستگیری از نیازمندان با اقتدا به «مرد میدان»

روح الله طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: از سال‌ها پیش امدادرسانی و کمک به نیازمندان و افراد مستمند را انجام می‌دادیم و با گروه‌های جهادی مختلف همکاری می‌کردیم تا این که به پیشنهاد دوستان گروه جهادی مستقلی را تشکیل دادیم. مدیر گروه جهادی مرد میدان افزود: از آنجایی که تشکیل این گروه با شهادت حاج قاسم سلیمانی مصادف شد نام آن را «مرد میدان» گذاشتیم تا با الگوگیری از ایشان در میدان‌های سخت حاضر شویم و دستگیر نیازمندان باشیم. وی ادامه داد: انجام کارهای فرهنگی، خانه‌سازی و تعمیرات منازل، تهیه وسایل برای خانواده‌های مستمند، تهیه مصالح رایگان برای دیوارکشی در مدارس، تهیه اقلام فرهنگی و لوازم‌التحریر در مدارس، کمک به تهیه داروی بیماران لاعلاج، خرید لباس به مبلغ ۱۴۸ میلیون تومان و توزیع آن در شهرستان کوهرنگ، انجام کارهای فرهنگی در مدارس، برگزاری همایش و مناسبت‌های مذهبی، کمک به تهیه اقلام بهداشتی اعم از ماسک و مواد ضدعفونی دست و سطوح در زمان شیوع کرونا در مدارس از جمله فعالیت‌های این گروه است. وی با بیان اینکه مناطقی از جمله سودجان، مرغملک، اشکفتک و .. مرکز فعالیت‌های امدادرسانی این گروه جهادی است، ادامه داد: فقرا از طریق خیرها و افراد بانفوذ و مطمئن به مجموعه جهادی معرفی می‌شوند، خیران نیز از طریق انعکاس کارهای امدادرسانی در مکان‌های مختلف و یا توسط خیران دیگر به مجموعه اضافه می‌شوند و پول و یا اقلام مدنظرشان را به ما می‌سپارند تا میان جامعه هدف تقسیم کنیم البته در برخی از برنامه‌ها نیز خودمان از خیران دعوت به همکاری می‌کنیم.

طاهری بیان داشت: تاکنون ۶ خانه در مرغملک، ۲ خانه و ۲ نمازخانه در سودجان تعمیر شده‌اند که این تعمیرات شامل شیب‌بندی ساختمان و تعمیر حمام و سرویس بهداشتی است. مدیر گروه جهادی مرد میدان افزود: از اقشار مختلف شامل روحانی، مداح، پزشک، بنا و … در این گروه حضور دارند و با توجه به پروژه‌های مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود، برخی‌ به صورت داوطلب عضو گروه شده‌اند و برخی را نیز خودمان در برنامه‌ها دعوت می‌کنیم. وی توضیح داد: کار جهادی و خدمت مختص آقایان نیست و خانم‌ها نیز می‌توانند در این امر تأثیرگذار باشند لذا خانم‌های گروه جهادی مرد میدان با سرپرستی شخصی دیگر به صورت جداگانه در حوزه‌های تربیتی و مشاوره مدارس مشغول فعالیت هستند و در برخی از برنامه‌ها مانند تقسیم جهیزیه و وسایل مورد نیاز زندگی برای بانوان بی‌سرپرست و بدسرپرست از این افراد استفاده می‌شود. طاهری با بیان اینکه ۹۵ درصد هزینه‌ها توسط خیران تامین می‌شود، گفت: در حال حاضر مشغول ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای ۲ خانم بی‌سرپرست در یکی از روستاهای استان هستیم همچنین قصد داریم که در هر مدرسه کتابخانه‌ای تاسیس کنیم که زیرساخت‌های آن در حال انجام است و انجام این پروژه‌ها نیاز به کمک خیران دارد.

مدیر گروه جهادی مرد میدان بیان داشت: یکی از ویژگی‌های شاخص این گروه این است که ایتام را توسط افراد ذی‌نفوذ محله‌ها شناسایی می‌کنیم و آن‌ها را مستقیماً با خیر مرتبط می‌کنیم تا خیر از نزدیک با وضع زندگی این افراد آشنا شود و موارد موردنیاز ایتام را تأمین کند. طاهری افزود: عضویت در این گروه جهادی به تخصص خاصی نیاز ندارد و هر کسی که بخواهد در این روزهای سخت گره زندگی کسی را باز کند می‌تواند در این گروه عضو شود و در مناسبت‌های مختلف به هم‌وطنانمان یاری‌رسانی کند. وی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به امامزاده حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد مراجعه و از این طریق عضو گروه جهادی مرد میدان شوند. طاهری در پایان گفت: این گروه جهادی آمادگی دارد که در برنامه‌های فرهنگی مانند یادواره‌های شهدا و آبروی محله، مداح و سخنران رایگان به مدارس و هیئت‌های مذهبی اعزام کند و در برگزاری مراسمات مذهبی و فرهنگی با آن‌ها همکاری داشته باشد. پایان پیام/ ۶۸۰۳۶

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید