مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از شروع به کار تیم بانوان نجاتگر این جمعیت در مرکز کنترل هماهنگی عملیات(EOC) و مستندسازی اطلاعات حوادث استان خبر داد.

خبر خوب از استقرار بانوان نجاتگرهلال احمر کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش چادگان از گچساران کاظم فلاحی دوست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تیم بانوان نجاتگر این جمعیت در مرکز کنترل هماهنگی عملیات(EOC) و مستندسازی اطلاعات حوادث آغاز به کار کرد. وی بیان:اعلام حوادث به سرشماره ۱۱۲ (ندای امداد) و حضور نیروهای امدادی در کمترین زمان در صحنه، رکن اصلی و شاید مهمترین مقدمات جهت ارائه خدمات امدادی و پوشش حوادث و بلایا است و نیاز به دقت و حساسیت و پیگیری و سرعت عمل ویژه خود را دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عمل به این موارد خود باعث ایجاد اعتماد روانی در جامعه می شود.حضور به موقع گروه های امدادی در صحنه حوادث مهم است و این امر علاوه بر نجات جان حادثه دیدگان ، موجب افزایش رضایتمندی جامعه است وحس اعتماد و امنیت در افراد و جامعه از جمله عوامل توسعه کشور است.

فلاحی دوست افزود: در مواقع بروز حوادث، فرد حادثه دیده و افرادی که در محل حضور دارند با ورود خودروهای امدادی و دیدن نیروهای و امداد و نجات به حس آرامش و نجات از بحران دست می یابند و این قوت قلبی برای افراد گرفتار است. وی گفت: یروهای امدادی جمعیت هلال احمر از آن بهره می برند امدادگران و نجاتگران، بازوان اجرایی جمعیت هلال احمر به شمار می روند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بانوان نجاتگر در بسیاری از حوادث و صحنه ها در کنار آقایان حضور داشته و خدمات بی نظیری همچون حمایت های روانی (تیم های سحر) ، کنترل و بررسی موارد بهداشت و درمان (تیم های بهداشت و درمان اضطراری) تدریس در دوره های آموزشی و امدادونجات خواهران حادثه دیده در بسیاری از حوادث مثل اپیدمی کرونا و زلزله ها وسیل های اخیر را ارائه داده اند. فلاحی دوست بیان کرد: اکنون نیز با تامین و راه اندازی زیر ساخت های لازم جهت حضور بانوان نجاتگر در در مرکز کنترل هماهنگی عملیات (EOC) استان جهت پاسخگویی به تماس های مردمی و مستندسازی اطلاعات حوادث شاهد فعالیت آنها در این بخش از جمعیت نیز هستیم. وی اضافه کرد: مطمئنا باعث دقت نظر، حساسیت و عملکرد مطلوبتری در این زمینه خواهد سد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد در حضور بانوان نجاتگر مرکز کنترل هماهنگی عملیات(EOC) استان با اشاره به بیانات و رهنمود های حکیمانه روز گذشته مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص زنان جامعه گفت : بانوان هرجایی باشند منشاء خیر وبرکت هستند و آرزو میکنیم در این مسولیت ( فعالیت در مرکز کنترل هماهنگی عملیات(EOC) نیز همین گونه باشد و شاهد خدمات بهتر ،سریعتر و دقیقتر به مردم باشیم. فلاحی دوست عنوان کرد:پیگیر تامین زیر ساخت ها جهت حضور بانوان نجاتگر در مرکز کنترل هماهنگی عملیات در شهرستانها نیز هستیم. بانوان نجاتگر با تقدیم هدایایی از پشتیبانی و حمایت های فلاحی دوست جهت فعالیت بیشتر ومطلوبتر بانوان تقدیر کردند. انتهای پیام/۸۲۰۳۳

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید