وزیر جهاد کشاورزی گفت: «دشت قزوین» نماد کشاورزی هوشمند در کشور است و بر این اساس بیشتر طرح های پایلوت این بخش در استان قزوین اجرا می شود.

«دشت قزوین» نماد کشاورزی هوشمند در کشور

به گزارش چادگان از قزوین، سید جواد ساداتی نژاد پیش از ظهر امروز در جریان آیین رونمایی از اسناد مالکیت اراضی کشاورزی استان قزوین که در سالن باغستان برگزار شد، قابلیت های قزوین در بخش کشاورزی دانش بنیان را بسیار بالا دانست و اظهار کرد: «دشت قزوین» نماد کشاورزی هوشمند در کشور است و بر این اساس بیشتر طرح های پایلوت این بخش در استان قزوین اجرا می شود. وی افزود: در زمینه فرودگاه خدمات ویژه کشاورزی قزوین نیز به استان تفویض اختیار داده شده و امیدواریم با سرمایه گذاری در این مکان قابلیت مسافربری در آن ایجاد شود.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با بیان اینکه در استان ها امکان واگذاری پنج درصد اعتبارات تملک دارایی ها به صندوق های توسعه کشاورزی وجود دارد، گفت: این اقدام در جهت تقویت بخش کشاورزی و پیشبرد برنامه های این حوزه قرار دارد. ساداتی نژاد اضافه کرد: فعالیت بیشتر تشکل ها و اتحادیه های بخش کشاورزی در حوزه تنظیم بازار و امنیت غذایی و ارائه اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به آنها ضرورت دارد و در این راستا این کار از اتحادیه مرغداری ها آغاز شده است. وی همچنین گفت: از سیاست خرید تضمینی به سوی قیمت تضمینی حرکت می کنیم و نقش اتحادیه های کشاورزی در این زمینه پررنگ تر از گذشته خواهد بود. پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید