مدیرعامل کارخانه شیرخشک صنعتی بروجرد گفت: در حال حاضر ۵۰ نفر در مجموعه مشغول کار هستند، در صورت راه‌اندازی فازهای دوم و سوم اشتغال‌زایی به ۱۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.

رونق تولید در کارخانه‌ای که پس از ۳۰ سال تعطیلی احیا شد

اصغر عالی پور مدیرعامل کارخانه شیر خشک صنعتی بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس عنوان کرد: صنایع غذایی دامون زاگرس پس از ۳۰ سال تعطیلی در روزهای پایانی پارسال احیا شد و هم اکنون خط تولید آن فعال است.

  وی افزود: اواخر سال ۹۸ عملیات عمرانی شرکت پس از ۳۰ سال تعطیلی آغاز و بالاخره ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۰ کارخانه رسما راه اندازی شد. وی بیان کرد: در حال حاضر دو محصول شیرخشک و خامه صنعتی در این مجموعه تولید می‌شود. مدیرعامل کارخانه صنایع غذایی دامون زاگرس با اشاره به اینکه در فاز اول مجموعه روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن شیر خام دریافت می‌شود، گفت: قرار است در فازهای بعدی این مجموعه به مرکز پالایش شیر ایران تبدیل شود. عالی پور بیان کرد: در فاز دوم قرار است ۶۰۰ تن شیر خام روزانه دریافت شود و در فاز سوم این میزان به ۹۰۰ تن افزایش پیدا می‌کند. وی سرمایه‌گذاری انجام شده برای راه‌اندازی و احیا کارخانه را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه زیرساخت‌های لازم در مجموعه فراهم است در صورتی که دولت و شستا همکاری لازم را داشته باشند فاز دوم و سوم نیز راه‌اندازی می‌شود. مدیرعامل شرکت صنایع غذایی دامون زاگرس بروجرد به اشتغال‌زایی مجموعه نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۵۰ نفر در مجموعه مشغول کار هستند، در صورت راه‌اندازی فازهای دوم و سوم اشتغال‌زایی به ۱۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند. عالی پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حمایت و همکاری مسوولان استانی و شهرستانی در راه‌اندازی مجموعه اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که مسوولان استانی و شهرستانی همچنین نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای همکاری لازم را برای راه‌اندازی مجموعه داشته و پای کار بودند. وی مهمترین چالش را نبود سرمایه و عدم همکاری بانک‌ها عنوان کرد و افزود: این مشکلات و نبود قوانین حمایتی روند کار را کند کرد اما مجموعه دولت کمک کرد تا کارها پیش برود. مدیرعامل شرکت صنایع غذایی زاگرس دامون بروجرد با تاکید بر اینکه هدف مجموعه از همان ابتدا صادرات محصولات تولیدی بود، گفت: با توجه به کیفیت محصولات تولید شده ما از همان ابتدا مبنا را بر صادرات گذاشته‌ایم، البته برای تحقق این امر نیاز به فراهم کردن یک سری مجوزها و بازاریابی در کشورهای هدف است که در دستور کار شرکت قرار دارد.

  عالی پور بیان کرد: در حال حاضر بخشی از محصولات کارخانه به خارج از کشور صادر می‌شود، بخشی را هم در داخل توزیع می‌کنیم. وی اما در ادامه به اهمیت فعالیت این کارخانه نیز اشاره کرد و گفت: این مجموعه تکمیل کننده زنجیره دامداری‌های صنعتی است، در واقع فعالیت این کارخانه در صورت وجود دامداری‌های صنعتی رونق اقتصادی شهر و استان را به دنبال دارد. مدیرعامل شرکت صنایع غذایی دامون زاگرس با بیان اینکه در حال حاضر شیر مورد نیاز مجموعه از خارج از استان تامین می‌شود و این یک ضعف برای استان به شمار می‌آید، عنوان کرد: وجود این کارخانه زمینه سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی دامداری‌های صنعتی را در استان فراهم کرده است. عالی‌پور افزود: در صورتی که دامداری‌های صنعتی در استان راه‌اندازی شود خرید شیر آنها تضمینی است و این یک ظرفیت مهم به شمار می‌آید. مدیرعامل صنایع غذایی دامون زاگرس در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه اگر دولت حمایت کند سرمایه‌گذاری خوبی در مجموعه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: همانطور که اشاره کردم در صورت راه‌اندازی فاز دوم و سوم این مجموعه به یک شهرک لبنیاتی تبدیل می‌شود. پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید