معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه سردار سلیمانی نماد هویت ایرانی اسلامی است گفت: او شخصیت بزرگ نظامی است و مکتب و راه دارد که باید آن را تبیین کرد.

سردار سلیمانی نماد هویت ایرانی اسلامی است

به گزارش چادگان از همدان، حسن رضانیا در ویژه برنامه جان‌فدا که به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی برگزار شد اظهار کرد: شعر نعمت بزرگ خدادادی است و طبع‌ها و سرشت‌های پاک، روان، زلال و لطیف به شعر بدل می‌شود به عبارت دیگر افرادی که عمر و زندگی خود را در بستر شعر می‌گذرانند از لوحی لطیف برخوردارند. وی با بیان اینکه سردار سلیمانی، سردار باعزت و افتخار ماست افزود: سردار سلیمانی نماد هویت ایرانی اسلامی است، او شخصیت بزرگ نظامی است و  مکتب و راه دارد؛ این شخصیت و مکتب از ابعاد مختلفی شکل گرفته است. معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با تأکید بر اینکه باورش سخت است که یک نابغه نظامی چنین روح لطیف، پاک، زلال و چشمه‌گون دارد تصریح کرد: ما او را از دست رفته نمی‌دانیم، شهیدان زنده هستند و ناظر بر اعمال ما و ما باید ادای احترام کنیم.

حاج قاسم مرد واقعی میدان و اهل ایمان و عمل بود مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی، الگوی تمام معنای انسان کامل برای تمامی انسان‌های روزی زمین بود، او در میدان نبرد قاطع و مهربان بود. عاطفه زارعی افزود: این سرباز تربیت شده در انقلاب اسلامی، بزرگترین منشأ اثر در حوزه تعلیم و تربیت است، اتفاقی که دستگاه فرهنگی چون کتابخانه‌های عمومی به دلیل ارتباط گسترده با اقشار جامعه به آن نیاز دارند تا با تمسک و استفاده از راهی که آنها پیمودند، به رسالت خود عمل نمایند. وی افزود: مهمترین ویژگی حاج قاسم این بود که همه مردم با هر فکر و نظر و گرایش سیاسی دوستش داشتند و برایش احترام قائل بودند؛ چون او خود را سرباز واقعی وطن می‌دانست. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: سردار هرگز از این چارچوبی که برای خود تعریف کرده بود، خارج نشد، چنین شخصیتی باید به خوبی برای مردم ما به ویژه کودکان و نوجوانان تشریح شود، ابعاد شخصیتش واگویی شود و سرمشق رفتاری و گفتاری همه ما باشد. وی با تأکید بر اینکه حاج قاسم مرد واقعی میدان و اهل ایمان و عمل بود تأکید کرد: هر یک از این خصوصیت‌ها به تنهایی کافی است که به دنبال تبیین چنین شخصیتی باشیم. زارعی معرفی شخصیت حاج قاسم سلیمانی را مصداق بارز جهاد تبیین مد نظر مقام معظم رهبری دانست و گفت: او به معنای واقعی از سیم خاردارهای نفسش عبور و وجودش را در اقیانوس بی‌کران الهی رها کرده بود. وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی ۱۲۰ عنوان کتاب با موضوع شهید سلیمانی در گروه‌های سنی مختلف استحصال کرده است و برنامه‌های مختلفی را برای آشنایی اعضای خود در نظر گرفته است افزود: به طور ویژه در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها ویژه‌برنامه «ابر مرد» در استان با محوریت یکی از کتاب‌ها با موضوع حاج قاسم سلیمانی تدارک دیده شده و با توجه به هماهنگی با نویسندگان، نشست‌های تخصصی با حضور آنها و میهمانان ویژه که به نوعی با سردار دلها در ارتباط بودند؛ در نظر گرفته شد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه همزمان در سراسر کشور ویژه برنامه جان‌فدا با محوریت آثار ادبی در حال برگزاری است تصریح کرد: در کنار این برنامه ده‌ها نشست کتابخوانی، نمایشگاه کتاب، نقد و بررسی کتاب، مسابقات کتابخوانی اجرا شده و البته در حال اجراست. وی ادامه داد: تبیین شخصیت سردار سرافراز جهان اسلام در کتابخانه‌های عمومی تنها به سالروز شهادت این ابر مرد، محدود نمی‌شود و در طول سال هر یک از ۱۱۸ کتابخانه عمومی در استان ویژه‌برنامه‌هایی با این عنوان دارند. زارعی تأکید کرد: زندگی حاج قاسم در همه ابعاد برای ما الگویی بی‌نظیر است، او در ارتقای مقام زن به ویژه همسران شهدا تلاش بسیاری کرد و آنها را عاملی مهم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی می‌دانست. وی گفت: حاج قاسم یکی از مهمترین شخصیت‌هایی است که برای کتاب و کتابخوانی با وجود همه مشغله‌ای که داشت وقت می‌گذاشت و هر فرصتی که می‌یافت، کتابی به دست می‌گرفت. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تأکید کرد: او آثار منتشر شده در حوزه ادبیات پایداری را با دقت دنبال می‌کرد و در برابر آنها واکنش نشان می‌داد که همین مسأله باعث ایجاد یک جریان فرهنگی کتاب‌محور در کشور می‌شد و در این راه ارادت عجیبی به رزمندگان همدانی داشت و همواره آثار مربوط به آنها را دنبال می‌کرد. در این آیین از خانواده شهید شمسی‌پور، شهید شاخص ورزش کشور نیز تقدیر به عمل آمد. پایان پیام/۸۹۰۴۰

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید