همرزم شهیدسلیمانی با بیان اینکه حاج‌قاسم تمام زندگی خود را برای نظام و وطن گذاشت گفت: آنچه شهید سلیمانی را نسبت به دیگران متمایز می‌کند این بود که او چندین کشور را از دست داعش تا بن دندان مسلح و دارای تفکر خطرناک نجات داد.

شهید سلیمانی زندگی خود را برای ایران و انقلاب گذاشت

به گزارش چادگان از همدان، سردار ولی بهاریان عصر امروز در ویژه برنامه «جان‌فدا» که به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان در سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی برگزار شد اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی به تمام معنا، سردار دلها بود، او به خاطر فرمانده بودن در سپاه قدس این عزت، افتخار و جایگاه را به دست نیاورد بلکه به خاطر صداقت، ایمان و اخلاقش بود. وی با بیان اینکه این سردار بزرگوار تمام زندگی خود را برای نظام و انقلاب گذاشت افزود: آنچه شهید سلیمانی را نسبت به دیگران متمایز می‌کند این بود که چندین کشور را از دست داعش تا دندان مسلح و دارای تفکری خطرناک، نجات داد. جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه حاج قاسم ارادت عجیبی به مردم و رزمندگان همدان داشت افزود: سردار در یک جلسه حساس از رزمندگان همدانی تعریف و خاطرات بسیاری گفت و از بچه‌های همدان خواست در عملیات حفظ حلب شرکت کنند. وی گفت: در آن زمان ۹۰ درصد حلب به صورت کامل در محاصره داعشی‌ها بود و منطقه‌ای مانده بود که اگر به دست داعش می‌افتاد کار تمام بود، حاج قاسم نام تنگه احد بر آن گذاشته بود و به ما گفت که مختارید این مأموریت را بپذیرید یا خیر؟ همه بچه‌های همدان هم پذیرفتند و گفتند سردار این تنگه احد را به ما سپرده تا نگاهش داریم و از سقوط حلب جلوگیری کنیم. وی ادامه داد: در بحبوحه درگیری بودیم که از زمین و زمان گلوله می‌بارید، یکباره حاج قاسم را دیدیم که آمده به ما سر بزند، او تنها با یک راننده و یک محافظ به میان ما آمد، حضور او در میان ما روحیه عجیبی به بچه‌ها داد و با قدرت تمام خط را نگاه داشتند و از سقوط حلب جلوگیری کردند. بهاریان با تأکید بر اینکه حاج قاسم به خاطر معنویت و اخلاص، بزرگی یافت و درگیر دنیا نشد خاطرنشان کرد: هر فرد برای رضای خدا کار کند و صداقت داشته باشد مشکلات برطرف می‌شود، بنابر اینکه اگر همه با هم باشیم، از دوقطبی‌سازی فاصله بگیریم، بسیاری از مشکلات برطرف می‎شود. وی گفت: حاج قاسم و حاج حسین با شهادت خود زندگی دوباره به ما دادند و ما نیز باید دست به دست هم دهیم و از خط‌کشی‌ها عبور کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم.

برای حاج قاسم باید از ته دل شعر گفت مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان نیز با تأکید بر اینکه حال و هوای این نشست بسیار عالی بود اظهار داشت: افرادی که برای سردار شعر گفتند و خواندند حال و هوای متفاوتی داشتند چراکه وقتی  برای حاج قاسم شعر می‌گویی باید حال و قال آدمی یکی شود. سردار مهدی ظفری با تأکید بر اینکه شعر نجات‌بخش بشریت و هدایت‌گر است افزود: شعری که همره با معرفت باشد می‌تواند انسان را از انحرافات دور بدارد، وقتی از شهید سلیمانی حرف می‌زنیم باید به راه او اعتقاد داشته باشیم.   وی با تأکید بر اینکه برای شناخت ابعاد شخصیت شهید سلیمانی نیاز است زمان بگذرد تا مشخص شود تصریح کرد:  تمام حرکت و سکنات این شهید حالت جریان‌سازی داشت در اصل ما سوژه در جامعه زیاد داریم اما آنها را به جریانی که به نسل‌ها کمک کند، تبدیل نکردیم، نمادها را به سرمایه‌های جامعه تبدیل نمی‌کنیم. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان تصریح کرد: باید از شاعران تقدیر کرد روح لطیف آنها مشخص است، انگار دارند با شهید سلیمانی درد دل می‌کنند و دنبال دیده شدن نبودند، بلکه می‌خواستند حال و مقام شهید سلیمانی دیده شود. وی تأکید کرد: شعر ما به جریان‌سازی از مکتب  شهید سلیمانی این حقیقت بزرگ کمک می‌کند. در این آیین لیلا صادق محمدی، شاعر و همسر جانباز؛ سیدحسام حسینی، شاعر جوان استان همدان؛  یگانه یعقوبی راد، شاعر نوجوان عضو محفل ادبی هگمتانه؛ رضا شاهی شاعر خوش ذوق از شهرستان تویسرکان و مسعود طاهری عضد، دبیر محفل ادبی هگمتانه؛ به خوانش آثاری از خودبا موضوع سردار شهید قاسم سلیمانی پرداختند. پایان پیام/۸۹۰۴۰

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید