یافتن اجساد ناپدید شده پس از 100 روز حملات رژیم اسرائیل به غزه به آرزوی بازماندگان مبدل شده است.

غزه شهری که ساکنانش  در حملات اسرائیل زنده به گور شدند

به گزارش گروه بین‌الملل چادگان، رسانه انگلیسی از مشکلات بازماندگان شهدای غزه برای یافتن بقایای بستگان خود که طی حملات رژیم صهیونیستی ناپدید شده‌اند، خبر داد.

خبرگزاری «رویترز» روز یکشنبه در گزارشی از اوضاع غزه و شهروندان آن نوشت، هزاران فلسطینی پس از ۱۰۰ روز جنگ همچنان مفقود شده‌اند و این نشان می‌دهد که شمار تلفات می‌تواند بسیار بیشتر از حدود ۲۴۰۰۰ کشته ثبت شده توسط مقام‌های بهداشتی غزه باشد.

بستگان سه کودک به نام «عمر»، «عبدالله» و «ماسا» نقطه‌ای را نشان می‌دهند که این سه نفر در ماه نوامبر در حمله هوایی اسرائیل در نوار غزه زنده به گور شدند.

  «محمد ابوعویده» عموی کودکان گمشده گفت که او هر روز از آوارهای خانه بازدید می‌کند به این امید که کسی بتواند اجساد آن‌ها را بیرون بکشد، یا آخرین نگاهی به بقایای آن‌ها بیندازد. ابوعویده گفت:«از خدا می‌خواهیم که بتوانیم آن ها را بیرون بکشیم و ببینیم. او گفت که آنها از جمله ۱۶ کودکی بودند که در حمله آن روز کشته شدند، یکی از آنها پسر ۱۸ ماهه او بود که جسدش پیدا شد.» مقام‌های بهداشتی غزه تخمین زده‌اند که حدود ۴۰ درصد کشته شدگان تایید شده زیر ۱۸ سال سن دارند.

 

ابوعبیده ادامه داد: «چیزی نداریم، خانه ویران شد، پدرم ۴۰ تا ۵۰ سال وقت گذاشت و آن را ساخت و در یک ثانیه ناپدید شد، همه‌اش بدون اطلاع قبلی تبدیل به خاطره شد.»

تقریباً کل جمعیت غزه در تهاجم اسرائیل که این منطقه را ویران کرده است مجبور به ترک خانه های خود شده‌اند.

«خالد ابوعویده» یکی دیگر از بستگان گفت که پسرش «ایهاب» و۶ نوه او در میان اعضای خانواده کشته شده در این حمله بودند.

او گفت:«ما آرزوی این را داریم که آن سه کودک را از زیر آوار بیرون بیاوریم و آنها را مانند انسان دفن کنیم.»

«زیاد منصور» یکی از همسایگان به یاد می‌آورد که چگونه از بالکن به بازی بچه‌های ابوعویده نگاه می‌کرد.

او گفت:«در یک چشم به هم زدن ناپدید شدند. آنها هر روز به اینجا می‌آیند. به این امید که بتوانند آنها را بیرون بکشند و دفن کنند.»

پایان پیام/.

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید