موکب فرهنگی رسانه‌ای مناح در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، با حضور در نجف اشرف میزبان زائران مرقد ابومهدی بود.

فعالیت فرهنگی خوزستانی‌ها در نجف به مناسبت سالگرد شهادت اسطوره‌های مقاومت

به گزارش چادگان از اهواز، حضور موکب‌های خدماتی و فرهنگی ایران امسال در مرقد ابومهدی المهندس واقع در قبرستان وادی السلام نجف اشرف رنگ و بوی دیگری داشت.  مردم عراق از یک هفته قبل از سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس، در مرقد مطهر شهدا جمع می‌شوند و با سردادن شعارهای انقلابی و انجام عزاداری با آرمان‌های این دو شهید بزرگوار و یارانشان تجدید بیعت می‌کنند. از نکات قابل توجه این مراسم برپایی موکب های خدماتی همانند زیارت اربعین حسینی و توزیع وعده‌های غذایی، چایی و پذیرایی از زوار شهید است که با شور و حرارت وصف ناپذیری به فعالیت خدمات‌رسانی به مردم می‌پردازند.  

  یکی دیگر از جلوه‌های سومین سالگرد شهدای مقاومت حضور گسترده موکب‌های خدماتی و فرهنگی از ایران بود که از آن جمله باید به موکب فرهنگی و رسانه‌ای مناح از استان خوزستان اشاره کرد که فعالیت‌های آن که با هماهنگی کنسولگری ایران در نجف، رایزنی فرهنگی ایران در عراق و کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین انجام می‌شد. خدمات این مجموعه فرهنگی شامل برپایی یادمان شهدای مقاومت، راه اندازی غرفه عکاسی، اجرای سرود، پوشش خبری و رسانه.ای ، عکاسی، فیلمبرداری تهیه مستند و کلیپ است.  

  این موکب در راهپیمایی اربعین سال جاری در عمود ۴۳۰ فعالیت رسانه ای و اجتماعی گسترده‌ای انجام داشته است. مراسم سومین سالگرد شهادت سرداران مقاومت از روز شنبه ۱۰ دیماه لغایت چهارشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱ در مرقد ابو مهدی المهندس برگزار شد. پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید