ائمه جمعه سراسر کشور در خطبه‌های نماز این هفته،‌ ضمن مطالبه بهبود اوضاع معیشتی و تشریح تحولات داخلی، از مسئولان خواستند به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کنند.

نماز جمعه| توصیه ائمه جمعه به مسئولان برای عمل به وعده‌های انتخاباتی/ تشریح چالش‌های فراگیر صهیونیست‌ها

به گزارش چادگان، ائمه جمعه سراسر کشور در خطابه های پیش از نماز این هفته، به موضوعات روز خارجی و داخلی از جمله سومین سالگرد سردار سلیمانی، لزوم رفع سریع‎تر مشکلات معیشتی، موضوعات مرتبط با عفاف و حجاب و … پرداختند.

امام جمعه تهران: مسئولین با سخنان خود مورد قضاوت مردم قرار می‌گیرند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های عبادی و سیاسی نمازجمعه که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن توصیه به رعایت تقوایی الهی اظهار کرد: مدیرانی که در لایه‌ها و راس قدرت در نظام اسلامی و دینی قرار می‌گیرند باید در حوزه نظر مظهر علم و حکمت و در حوزه عمل مظهر رحمت رحمانیه خدا باشند. مدیران و مسئولین در همه رده‌ها باید تلاش کنند در آراسنگی به علم و حکمت و کمالات انسانی به خدای سبحان نزدیک شوند، علی (ع) را مقتدا و پیشوا قرار دهند.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: مسئولین باید حواسشان باشد چرا که مردم آن‌ها را با سخنان زمان انتخابات مورد نقد قرار می‌دهند و انسان باید قول سدید داشته باشد.  باید مراقب سخنانی که در روزهای انتخابات مطرح می‌شود و دست‌یافتنی نیست، باشیم. سخنان و قول‌های زمان انتخابات برای مردم مطالباتی به وجود می‌آورد که در کوتاه‌مدت دست نیافتنی است، برای آن‌ها مطالباتی به وجود می‌آ‌ورد که نیازمند زمان است. باید مراقب بود و ما مسئولین با سخنان خود مورد قضاوت مردم قرار می‌گیریم. یکی از ویژگی‌های سردار شهید قاسم سلیمانی قول سدید و سخن برآمده از علم و متکی بر برهان بود و این شهید بزرگوار هنگامی تحلیل خود را از فروپاشی حکومت متزلزل داعش ارائه کرد که دقیقا قبل از فرارسیدن فروپاشی آن‌ها را از بین برد.

 

امام جمعه موقت اصفهان: وظایف ما در قبال خانواده‌های شهدا بسیار سنگین است

حجت‌الاسلام سید احمد محمودی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه همۀ مردم باید در حوزۀ مصرف انرژی مدیریت کنند، اظهار کرد: برخی از کشورها با وجود جمعیت بیش‌تر نسبت به ما، مصرف کمتری دارند؛ نحوۀ مصرف ما از منابع مختلف درست نیست، حتی مصارف درست نیز باید مدیریت بشوند.

محمودی با بیان اینکه مشکلاتی که دشمنان اسلام و انقلاب برای ما ایجاد می‌کنند، یکی پس از دیگری در نطفه خفه می‌شود، توضیح داد: برای نمونه چالش‌های رژیم صهیونیستی در داخل و خارج، چنان فراگیر شده‌است که خود مقامات رژیم صهیونیسیتی به این مورد اقرار دارند.

امام جمعه موقت اصفهان مطرح کرد: در جام جهانی فوتبال دیدید که مردم عرب، هیچ یک حاضر به مصاحبه با رسانه‌های صهیونیستی نشدند، شعارهایی که در آن فضا داده‌شد، ضد رژیم غاصب صهیونیستی و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بود، آن‌ها می‌خواستند از فوتبال سوء استفاده کنند اما برای آن‌ها نتیجه عکس داد.

وی در پایان از حضور مردم در تشییع شهدای گمنام طی روزهای گذشته در اصفهان و نقاط مختلف استان تقدیر کرد.

 

امام جمعه ساری: مردم به راه و اعتقاد سردار سلیمانی ایمان دارند

 

آیت‌الله محمدباقر نماینده ولی فقیه در مازندران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری با تاکید بر اینکه  به برخی از افراد که با موازین سازگار نباشند نباید برچسب بی‌دینی نباید زد، خاطرنشان کرد: ولی باید بدانیم حجاب واجب شرعی است که همه باید مراعات کنند و همه مسوولان باید به وظایف خود عمل کنند.

امام جمعه ساری تأکید کرد: ۱۷ دی ماه سال ۱۳۱۴ یک حرکت بسیار غلط و ضددینی به‌وسیله رضاخان در این مملکت انجام شده که برای اولین بار داستان کشف حجاب به صورت اجباری با تحریک شیاطین زمان و به دستور استکبار توسط شاه خائن انجام داده که تبعات آن کار هنوز هم باقی است. 

وی افزود: از آن زمان تاکنون خانواده‌هایی با آن برنامه و سیاست شیطانی به بی‌حجابی و کشف حجاب کشانده شدند که این کشف حجاب در تربیت خانوادگی آنان نهادینه و به همین شکل این تربیت و فرهنگ منتقل شده است. 

امام جمعه سنندج: خدمات رفاهی در دورترین نقاط ایران فراهم شده است

ماموستا رستمی، امام جمعه سنندج نیز در خطبه های امروز نماز جمعه تصریح کرد: امروز به برکت نظام مقدس اسلامی در حوزه‌های مختلف خدمات رفاهی گسترده‌ای در دورترین نقاط این مرز و بوم برای مردم مهیا شده که باید قدر آن را بدانیم.

وی گفت: گاز، آب، برق و غیره امروز به مرزی‌ترین نقاط کشور رسیده است باید با مصرف بهینه از این نعمات که به برکت نظام مردم از آن متنعم هستند شکر نعمت را به جای آوریم تا همه بتوانند به صورت عادلانه از خدمات رفاهی بهره‌مند شوند.

امام جمعه سنندج با انتقاد از گرانی‌ها در کشور به ویژه در تامین برخی کالاها، گفت: مردم به لحاظ اقتصادی شرایط سختی دارند لذا مسئولان باید در راستای رفع مشکلات این حوزه اهتمام جدی داشته باشند. وعده کاهش قیمت دلار به مرز 28 هزار تومان عملی نشد و روز به روز شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم.

وی به افزایش قیمت افسار گسیخته خودرو در کشور هم اشاره کرد و گفت: قیمت خودروی که در داخل کشور تولید می‌شود به ثانیه افزایش می‌یابد امروز خرید ساده‌ترین خودروها برای بسیاری از خانواده‌های ما به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است.

در حال بروز رسانی …

پایان پیام/

 

 

   

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید