مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین آلات و مواد اولیه و شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق در سایت نمایشگاهی فارس آغاز به کار کرد.

نمایشگاه فارس ویترین صنعت کشور/ 135 تولید کننده در نمایشگاه صنعت و چرم شیراز حضور دارند

به گزارش چادگان از شیراز، مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین آلات و مواد اولیه و شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق در سایت نمایشگاهی فارس آغاز به کار کرد.

فرهادی افزود: صنعت؛ کلید واژه توسعه یافتگی و قدرت در تمام ابعاد و به ویژه اقتصاد است، حکومت، کشور و نظامی می تواند ادعای پیشرفت و مدرنیته را داشته باشد که در مقوله مهم و کلان صنعت پیشرو باشد.

او ادامه داد: در کشور ما وابستگی به در آمد نفتی همواره در طول تاریخ مانعی بزرگ برای توسعه یافتگی ایران از شاهراه صنعت بوده است اما همواره علی رغم همه ی فراز و فرودها دستیابی به رشد و توسعه صنعتی از چشم اندازهای اصلی کشور در عموم برنامه های کوتاه و بلند مدت بوده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: پیشرفت های حاصله در بعضی از حوزه ها مثل صنعت دفاعی، هوا و فضا و… حاکی از استعداد و توانمندی دانشمندان ایرانی است که می تواند الگویی برای سایر حوزه های صنعت باشد.

 فرهادی ادامه داد: قطعا باید قبول کرد که کشورهایی در دنیا از حیث صنعت جلوتر از ما در حرکت هستند و به همین خاطر باید با تعامل و گفتگو و تبادل دانش و تجربه و رقابت در یک فضای علمی و اقتصادی این عقب ماندگی را جبران کرد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس با بیان اینکه این عناوین نمایشگاهی در مساحت پانزده هزار متری سالن های حافظ، سرو، بهار و نرگس برپا می شود، گفت: نمایشگاه ها به عنوان پیشران اقتصاد کشور، ظرفیت و بستر مهمی هستند که می توانند فناوری های صنعتی و اقتصادی داخلی و خارجی را در کنار هم قرار دهند تا ضمن معرفی برترین های هر حوزه، تلاش شود صنعت کشور به سمت شکوفایی و رونق رهنمون گردد.

وی ادامه داد: در این دوره نمایشگاهی حدود 95 تولیدکننده داخلی از استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و البرز حضور دارند.

فرهادی گفت: به همراه این عناوین نمایشگاهی، نخستین نمایشگاه تخصصی کیف،کفش، چرم و صنایع وابسته در سالن ملاصدرا برگزار می شود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس ادامه داد: در این نمایشگاه نیز حدود 40 شرکت تولیدی این حوزه از برندهای معروف کشور حضور دارند.

او با بیان اینکه در کشور فقط هفت استان تولید کننده کفش و کیف چرم هستند و همگی در این نمایشگاه حضور دارند، افزود: شرکت کنندگان از استان های اذربایجان شرقی، تهران، اصفهان، همدان، قم، زنجان، اردبیل و فارس در این نمایشگاه حضور دارند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: این عناوین نمایشگاهی تا روز شنبه هفدهم دی ماه در سایت نمایشگاهی فارس برپاست و علاقه مندان می توانند از ساعت 16 تا 21 از این نمایشگاه ها بازدید کنند.

پایان خبر/              

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید