امروز استکبار در حال بازسازی و مهندسی مجدد منطقه است تا رژیم صهیونیستی که شهید حاج «قاسم سلیمانی»، فرزندان فلسطین و عدالت و حقیقت را ترور کرد، دست بالا را در منطقه داشته باشد.

نماینده حماس: شهید سلیمانی میخ اصلی را بر تابوت اسرائیل زد

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های چادگان، سه سال پیش در چنین روزهایی در حالی که مردم سراسر جهان سال نو را جشن می‌گرفتند و برای صلح و آرامش در جهان دعا می‌کردند، خبر جنایتی بزرگ منطقه غرب آسیا و کل جهان را تکان داد، جنایتی که آنقدر بزرگ و شرم آور بود که خود عاملان جنایت با شنیدن خبر آن، نفسشان حبس شد. عاملان شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید حاج ابومهدی المهندس و یارانشان بر این باور بودند که با حذف فیزیکی این دو سردار بزرگ، می‌توان رویکرد آنها را نیز سرکوب کرد، اما آنها از واقعیتی که حضرت آیت الله سید علی خامنه ای فرمانده معظم کل قوا فرمودند، غافل بودند. حضرت الله خامنه ای فرمودند: «شهید سلیمانی برای دشمنان از سردار سلیمانی خطرناک‌تر است.»

در همین راستا خبرگزاری مهر با دکتر «خالد قدومی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در تهران، گفت‌وگویی انجام داده است.

بعد از گذشت نزدیک به سه سال از شهادت حاج قاسم سلیمانی صحنه بزرگداشت شهید راه قدس را در منطقه چگونه می‌بینید؟

در واقع سومین سالگرد شهادت حاج «قاسم سلیمانی» در صحنه‌ای چند وجهی برای منطقه و قدس و فلسطین نمایان می شود… امروز استکبار می‌خواهد منطقه را تجزیه کرده و به بخش‌های تحت نفوذ خود در بیاورد.

امروز استکبار در حال بازسازی و مهندسی مجدد منطقه است تا رژیم صهیونیستی که شهید حاج «قاسم سلیمانی»، فرزندان فلسطین و عدالت و حقیقت را ترور کرد، دست بالا را در منطقه داشته باشد… این صحنه بعد دیگری هم دارد و آن تبدیل شدن جهان از تک بعدی به چند بعدی است، جهانی که در آن ایالات متحده آمریکا ابرقدرت نخواهد بود و این یکی از دلایل اصلی جهاد شهید سلیمانی و برادرانش در فلسطین و منطقه است. آری، قدرت صهیونیستی- آمریکایی در منطقه رو به افول است.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی می‌خواهد با ترور و کشتار و از طریق هر آنچه که جنایتکارانه و غیرقانونی است قدرت خود را نشان دهد. به همین خاطر، امروز شاهد تشکیل دولت راست افراطی رژیم صهیونیستی در سرزمین اشغالی فلسطین به رهبری نتانیاهو هستیم. حکومتی که فقط برای کشتار و دشمنی با اعراب، مسلمانان و قدس تشکیل شده است.

سومین سالگرد ترور حاج «قاسم سلیمانی» رحمه الله فرا رسید و امروز بیش از هر روز دیگری به اتحاد هر چه بیشتر نیروهای مقاومت و تشکیل یک ارتش قدرتمند که فلسطین را از دست دشمن مشترک آزاد می‌کند، نیاز مبرمی داریم. و ما به فرزندان امت خود می‌گوییم که عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها دلیل مستقیم عقب ماندگی ماست و باید به احترام شهدا، به احترام قدس و با توجه به عزت و کرامتی که در منطقه داریم، آن را متوقف سازنند.

این سومین سالگرد حاج قاسم است و ما بسیار دلتنگ درایت و قدرت و تجربه اش در مقابله با دشمنان قدس هستیم… از خداوند متعال خواستاریم که ایشان را در زمره صالحین قرار دهد. و تاکید می‌کنیم که برادران و دوستان و شاگردان حاج قاسم راه او را تا زمان رهایی کامل قدس ادامه خواهند داد ان شاء الله.

آیا آمریکا با ترور رهبران پیروزی موفق به ایجاد تغییرات ژئوپلیتیکی در منطقه شد؟ نقش شهید سلیمانی در تقویت بنیه مقاومت فلسطین و ایجاد موازنه بازدارندگی جدید به ویژه در فلسطین چیست؟

مهم است بدانیم که در نبرد مستمر با دشمنان اسلام (صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها) هستیم، بنابراین این گونه ترورهای بزدلانه نشانه عجز دشمن است و این نبرد انشاالله با پیروزی جبهه مقاومت بر استکبار صهیونیستی و آمریکایی پایان یابد.

بله، آنها در حال برنامه ریزی برای تقسیم و سازماندهی جدید منطقه هستند، اما آمریکای امروز آمریکای سابق نیست..امروز قدرت‌های بزرگ دیگری نیز در سطح منطقه و جهان ظهور کردند.

امروز در شکل گیری نظم نوین جهانی؛ کسانی هستند که در برابر استکبار جهانی می‌ایستند. آری شهید سلیمانی یکی از بارزترین آن هاست، او در راه سربلندی، عزت و آزادی قدس فداکاری‌های زیادی کرده است.

او پیشتاز ایجاد ایده انتقال تجربه به مقاومت فلسطین پس از توقف خطوط تدارکات در طی ۱۰ سال گذشته بود و به همراه مبارزان و یاران جهادی خود، چشم انداز روشنی برای آزادی سازی کامل فلسطین به ویژه بعد از نبرد «سیف القدس» ایجاد کرد. امروزه رژیم صهیونیستی با روی کار آمدن حکومت راست گرای افراطی به رهبری نتانیاهو گرچه در ظاهر قوی‌تر شده است، اما واقعیت حاکی ضعف این رژیم است. نتانیاهو در گذشته هم نخست وزیر این رژیم بود، چه کار کرد؟ او امروز چه می‌تواند بکند؟ ممکن است تنش بیشتر شود، اما این رژیم مراحل پایانی موجودیت خود را سپری می‌کند و به دهه هشتم خود نخواهد رسید.

خدا رحمت کند شهید حاج «قاسم سلیمانی» را که میخ اصلی را بر تابوت این جنایتکار صهیونیست زد. برادران وی و شاگردانش همین مسیر را در راه آزادی فلسطین و آزادی قدس طی خواهند کرد ان شاءالله.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید