معاون زراعت وزارت جهادکشاورزی از تبدیل 70 درصد تولیدات بخش سبزی به ضایعات خبر داد.

70 درصد تولیدات بخش سبزی به ضایعات تبدیل می‌شوند

به گزارش چادگان از اراک، علیرضا مهاجر ظهر امروز در آیین رونمایی سند الگوی کشت استان مرکزی اظهار کرد: در حوزه کشاورزی میزان ضایعات بسیار بالاست به طوری که هم اکنون  ۷۰ درصد تولیدات بخش سبزی به ضایعات تبدیل می‌شود و 30 درصد آن به مصرف می‌رسد.

وی تصریح کرد: اجرای سند الگوی کشت به دنبال دستیابی به تولید بهتر با صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش ضایعات است که در دولت با جدیت دنبال می‌شود.

معاون زراعت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت با هدف ایجاد امنیت غذایی پایدار توسط جهاد کشاورزی به اجرا درامده است، بیان داشت: این مهم با هدف تامین نیاز کشور و حفظ آب و خاک به اجرا در می‌آید.

مهاجر گفت: افزایش عملکرد در واحد سطح، کاهش هزینه‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های نوین از مهم‌ترین اهداف طرح اصلاح الگوی کشت است.

وی با بیان اینکه  ۱۲ میلیون هکتار اراضی زراعی در کشور وجود دارد که نیمی از آن آبی و نیم دیگر دیم است، ادامه داد: سند الگوی کشت محصولات کشاورزی با در نظر گرفتن نیاز جامعه، اقلیم و اقتصاد به دنبال بهبود وضعیت تولید است، چرا که هم اکنون ۷۰ درصد تولیدات بخش سبزی به ضایعات تبدیل شده و دور ریخته می‌شود و باید با اجرای سند الگوی کشت از این میزان کاسته شود.

 به گفته وی تعداد کاربران وزارت جهادکشاورزی از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارنفر افزایش یافته است. 

انتهای پیام

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید